שאלות ותשובות

קרן שכ"ל לימודים, הוקמה בשנת 2010 ע"י סטודנטים לשעבר שהתקשו בתקופת לימודיהם לממן את שכר הלימוד וקיבלו החלטה למצוא פתרון ולהוביל שינוי משמעותי, שיסייע כלכלית לסטודנטים. מאז תחילת פעילותה של הקרן, היא סייעה לעשרות אלפי סטודנטים ברחבי הארץ לשלם את שכר הלימוד באמצעות הסדרי המימון המאפשרים תשלומים חודשיים נמוכים ונוחים. כמדיניות, קרן שכ"ל לא גובה תשלום מהסטודנט , לא באופן ישיר ולא באופן עקיף וממומנת ע"י גורמים פרטיים וע"י המכללות עצמן.

מוסד הלימודים משקיע הרבה מאוד משאבים בסטודנטים שלו החל משלב הרישום ובמהלך כל תקופת הלימודים. חשוב למוסד שבזמן הלימודים תוכל להתרכז ולהשקיע בלימודים ולא במימון הלימודים. לכן תוכלו למצוא בחלק ממוסדות הלימוד אפשרות לקבל הלוואת לימודים ללא ריבית. הריבית משולמת ע"י המוסד ישירות לבנק המלווה. האם הגשת בקשה באתר קרן שכ"ל מחייבת אותי? הגשת בקשה אינה מחייבת אותך ללקיחת הלוואה! הגשת הבקשה מאפשרת לנו לתת לך מענה עם כל הפרטים שאתה צריך לקחת עבור לקיחת הלוואה.

בכלל לא! הגשת פניה לוקחת פחות מדקה. לאחר מכן ניצור אתך קשר עם כל הפרטים. התהליך לאחר מכן הוא קל ומקוצר, וביליווי של נציגי קרן שכ"ל. אפשר לסיים התהליך אפילו תוך יום-יומיים.

בוודאי! אתם מחליטים לכמה החזרים לפרוס, עד למקסימום שאושר. אגב, אין צורך להחליט על כמות ההחזרים בשלב הגשת הבקשה, זאת תוכלו לעשות בשלב מתקדם יותר מול הבנק. מומלץ לחשוב מראש מהי יכולת ההחזר החודשי הריאלי שלך, ולפרוס את התשלומים בהתאם. לא כדאי `להיכנס למינוס` שעולה לך בריבית יקרה! בכל מקרה, ניתן לפרוע את ההלוואה בכל שלב ללא קנסות או עמלות.

התנאים לפירעון של ההלוואה לפני תום התקופה משתנים בין בנק לבנק והלוואה להלוואה. בחלק מההלוואות, ניתן לפרוע את ההלוואה ללא קנסות, או עמלות, ובחלק מההלוואות קיים תשלום עבור פרעון מוקדם.

כן. אתם מחליטים מהו סכום ההלוואה הרצוי לכם עד למקסימום שאושר, (למעט במוסדות לימוד שקבעו שניתן לקחת הלוואה רק על מלוא החוב לשכר הלימוד, במקרה כזה תוכלו לקחת הלוואת מחייה נוספת בנפרד מהלוואת הלימודים ).

כל סטודנט זכאי להלוואת לימודים בכל שנת לימוד בכפוף לאישור מוסד הלימודים והמוסד הפיננסי.

בהחלט! הלוואת הלימודים חייבת להיות על שם הסטודנט והוא בעל הסמכות בלעדית לבצע אותו, אך את ההחזר החודשי יכולים לשלם ההורים או כל אדם אחר שעושה הוראה להעברה קבועה או הוראת קבע לטובת ההסדר.

ההחזר החודשי מתבצע באמצעות הוראה להעברה קבועה / הוראת קבע מחשבונך או מחשבון ההורים (כך שההחזר החודשי לא תופס מסגרת אשראי).

ברוב מוסדות הלימוד האקדמיים ניתן לבצע בנוסף להלוואת הלימודים גם הלוואת מחייה, לצורך הוצאות המחיה (או לשלב ביניהם).

כן, אך חשבון הבנק הנפתח כאשר הוא משמש רק להלוואת לימודים (אם זהו רצונך), אינו כרוך בעלויות שוטפות של דמי ניהול או עמלות עו"ש.
הלוואת הלימודים מוענקת לך ע"י הבנקים עמם קרן שכ"ל באה במגע ושנבחרו לבצע את הסדרי המימון בתנאים הטובים ביותר עבורך ו/או עבור מוסד הלימודים.

לא מצאתם תשובה לשאלה?
השאירו פרטים ונחזור אליכם